OD  13. 3.  2020  DO  ODVOLÁNÍ  ZAVŘENO

MĚSTSKÁ KNIHOVNA DOLNÍ KOUNICE - OD 13. BŘEZNA 2020 DO ODVOLÁNÍ ZAVŘENO

12. 3. 2020 vyhlásila Vláda ČR na 30 dnů kvůli výskytu koronaviru nouzový stav na celém území České republiky.

▶ VEŘEJNÉ AKCE:
Od pátku 13. března 6:00 se zakazují akce s účastí nad 30 osob. Zákaz platí pro sportovní, kulturní a jiná shromáždění (veřejné i soukromé)

až do odvolání tohoto mimořádného opatření.
Tento zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů nebo na pohřby.

▶ RESTAURACE A HOSPODY:
Mezi 20:00 a 6:00 nebude možné od pátku využívat restaurace

a hospody.
Od pátečních 06:00 pak musí zastavit provoz stravovací služby v nákupních centrech s prodejní plochou přes pět tisíc metrů čtverečních.

▶ VOLNOČASOVÁ ZAŘÍZENÍ:
Od pátečních 6:00 se zakazuje přítomnost veřejnosti v těchto zařízeních: sportoviště, posilovny, koupaliště, solária, sauny, wellness služby, hudební a společenské kluby, zábavní zařízení, veřejné knihovny a galerie.

▶ ŠKOLY:
Zákaz výuky na základních, středních, vysokých školách se rozšiřuje také na základní umělecké školy.

▶ CESTOVÁNÍ:
Platí zákaz vstupu do Česka cizincům z rizikových zemí, s výjimkou těch s přechodným pobytem nad 90 dnů nebo trvalým pobytem na území Česka.
Za rizikové se považují tyto státy: Čína, Jižní Korea, Írán, Spojené království, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Nizozemsko, Belgie, Dánsko a Francie.

Českým občanům se zakazuje do těchto zemí cestovat. Češi v zahraničí se budou moct vrátit do Česka. Kdo přijíždí z rizikové země, bude muset podstoupit dvoutýdenní karanténu.

Na německých a rakouských hranicích budou o půlnoci na sobotu kvůli koronaviru znovu zavedeny kontroly.

Jana Káčerková, vedoucí

Městská knihovna Dolní Kounice