14. 6. 2023 - TRITIUS

14.06.2023

Pondělí 12. června 2023 bylo posledním dnem, kdy naše knihovna půjčovala přes knihovní systém Clavius. Večer v 18 hodin proběhlo stažení veškerých dat a v úterý převod do systému Tritius. Ve středu 14. června nám systém TRITIUS - Katalogizace všech druhů dokumentů, včetně Z-klienta, Výpůjční protokol a služební katalog, Webový katalog, Elektronická meziknihovní výpůjční služba a Revize fondu - byl po absolvování školení předán. Hlavní výhody Tritia: moderní, plně webový systém použitelný odkudkoliv bez omezení, dodržování všech mezinárodních formátů, pravidel a norem včetně RDA a MARC21, přehledný a rychlý webový katalog vhodný i pro mobilní zařízení, systém pro dodavatele, jehož systémy jsou nejrozšířenější v ČR a SR.